Rejestracja telefoniczna:
Napisz do nas:
al. Jana Pawła II 13/1
Kolagen to białko, które stanowi budulec naszych ścięgien i chrząstek, odpowiada on również za elastyczność skóry. Czynnikami, które powodują uszkodzenie włókien kolagenowych są naturalne procesy starzenia, nadwaga, wady postawy, choroby współistniejące oraz przewlekłe kontuzje i urazy. Niedobór kolagenu może prowadzić do pojawienia się dolegliwości bólowych.
Kolagen (będąc białkiem) nie wchłania się z przewodu pokarmowego w całości, gdyż zostaje strawiony. Żeby leczyć kolagenem należy go umieścić w uszkodzonej strukturze naszego ciała w formie zastrzyku. Podanie miejscowo kolagenu uzupełnia powstałe ubytki oraz aktywnie pobudza naprawę. Podany do stawu zmniejsza dolegliwości bólowe, a także pomaga odzyskać i utrzymać sprawność ruchową.
Wskazaniami do podania kolagenu są m.in.:
Kolagen podaje się w iniekcjach dostawowych, okołostawowych i domięśniowych.
Ilość iniekcji zależy od typu schodzenia. Najczęściej stosuje się 2 zabiegi w ciągu pierwszych 2 tygodni, a następnie 1 zabieg tygodniowo do momentu poprawy objawów (średnio 8-10 sesji).
Można kontynuować leczenie wykonując jeden zabieg co tydzień, nie dłużej niż przez 10 tygodni. W przypadku patologii chronicznych kontynuować leczenie stosując 1 zabieg tygodniowo przez 1 miesiąc do wystąpienia poprawy w objawach, następnie 1 zabieg na miesiąc.
Oferta:
Konsultacje z zakresu
Psychoterapia indywidualna
Psychoterapia par
Trening umiejętności społecznych
Fala uderzeniowa
EKG, Holter EKG
Godziny pracy rejestracji:
pn-pt: 08.00 - 18.00
so-nd: nieczynne