Rejestracja telefoniczna:
Napisz do nas:
al. Jana Pawła II 13/1
Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym we wszystkich organizmach składnikiem tkanki łącznej.
będąc również jednym z głównych składników płynu stawowego oraz macierzy zewnątrzkomórkowej. Odpowiada za prawidłowe siły tarcia między powierzchniami chrząstki stawowej oraz za elastyczność tkanki łącznej, co czyni ją odpornymi na czynniki mechaniczne. Jest substancją dobrze wiążącą wodę
Kwas hialuronowy jest substancją lepką, dzięki czemu podany za pomocą zabiegu wiskosuplementacji (wstrzyknięcia dostawowego) jest w stanie wytworzyć swoistą warstwę ochronno/odżywczą dla chrząstki stawowej. Dzięki temu, iż jest to również substancja naturalnie występująca w organizmie ludzkim jej iniekcje praktycznie nie wywołują skutków ubocznych.
Celem suplementacji kwasu hialuronowego ma być wzrost lepkości i elastyczności płynu stawowego oraz zwiększenie śliskości chrząstki stawowej. Pozwala zredukować ból i sztywność stawów. Najczęstszymi wskazaniami są:
Kuracja polega na podawaniu kwasu hialuronowego bezpośrednio do stawu za pomocą jednorazowej ampułkostrzykawki.
Efekty można dostrzec praktycznie od pierwszych dni po zabiegu, jednak pełne działanie hialuronianu pojawia się zazwyczaj po 2-3 tygodniach od podania. Działanie podanego dostawowo kwasu hialuronowego jest ograniczone czasowo i dla utrzymania pozytywnego efektu zabiegu można go powtarzać co około 6-12 miesięcy. Trzeba jednak zaznaczyć, iż sama iniekcja kwasu hialuronowego bez odpowiedniej rehabilitacji nie usunie przyczyny powstania poszczególnych urazów, a może jedynie zmniejszyć ich skutek w postaci bólu czy stanu zapalnego błony maziowej.
Oferta:
Konsultacje z zakresu
Psychoterapia indywidualna
Psychoterapia par
Trening umiejętności społecznych
Fala uderzeniowa
EKG, Holter EKG
Godziny pracy rejestracji:
pn-pt: 08.00 - 18.00
so-nd: nieczynne