Rejestracja telefoniczna:
Napisz do nas:
al. Jana Pawła II 13/1
Przyjmuję zarówno osoby dorosłe jak i dzieci.
Jako ortopeda zajmuję się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób, bądź urazów, które są związane z narządem ruchu. Są to wszelkie dolegliwości wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania układu kostnego, ale dotyczą też innych zaburzeń w obrębie więzadeł, stawów, mięśni czy ścięgien.
wszelkie złamania, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, kontuzje sportowe
bóle pleców, rwa kulszowa, dyskopatie, stan po złamaniach, pacjenci z objawami zaburzeń czucia, zaburzeń napięcia mięśniowego
Najczęstsze wady postawy to skolioza, hiperkifoza, czy hiperlordoza, wady postawy nabyte i wrodzone, takie jak: kręcz karku, dysplazja stawu biodrowego, płaskostopie
bóle stawów kolanowych, biodrowych, czy choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa
leczenie osteoporozy, która prowadzi do zwiększonej łamliwości kości, profilaktyka osteoporozy
dolegliwości bólowe z narządu ruchu, ból u osób starszych
stany zapalne mięśni, ścięgien i stawów, urazy u sportowców
Ocena gojenia się rany, stopień powrotu do pełnej sprawności
konsultacyjna lub diagnostyczna
Wizyta w gabinecie obejmuje rozmowę z pacjentem oraz badanie lekarskie. Ma to na celu: postawienie diagnozy, dobór leków, ewentualnie wskazanie innego rodzaju leczenia oraz omówienie wskazówek dotyczących dalszego postępowania.
Na wizytę do ortopedy skierowanie nie jest potrzebne.
Na pierwszą wizytę proszę zabrać ze sobą:
Kolejne wizyty służą kontroli przebiegu i skuteczności wdrożonego leczenia.
Ważne jest informowanie o skutkach – zarówno pozytywnych, jak i ewentualnych objawach ubocznych zastosowanego leczenia, tak aby zoptymalizować terapię.
Częstotliwość wizyt kontrolnych dostosowana jest do indywidualnego stanu i potrzeb pacjenta.
W gabinecie ortopedycznym w celu rozpoznania przyczyn dolegliwości zbieram od pacjenta szczegółowy wywiad oraz przeprowadzam badanie fizykalne. W razie potrzeby wykonuję badanie USG narządu ruchu
W zależności od postawionego rozpoznania w leczeniu ortopedycznym stosuje się różne metody leczenia.
Czasami w przypadku niewielkich urazów lub we wczesnych stadiach rozwoju choroby do odzyskania zdrowia wystarczy odpoczynek, czy zmiana aktywności, co pozwoli na regenerację przeciążonych tkanek.
Leczenie farmakologiczne w ortopedii najczęściej wiąże się z dolegliwościami bólowymi, z którymi zgłaszają się pacjenci. Ustalenie przyczyny bólu i określenie stopnia jego nasilenia, w czym pomocne są liczne skale kliniczne, wpływa na wybór odpowiedniego leku i jego dawkowania. Zasady wdrażania leczenia przeciwbólowego opisuje drabina analgetyczna przedstawiona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jedną z najczęściej stosowanych w ortopedii grup leków są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Często w praktyce duże natężenie bólu wymaga stosowania skojarzonej farmakoterapii w oparciu o analgetyki nieopioidowe, opioidy, czy glikokortykosteroidy, a także dołączenia leków wspomagających takich jak leki miorelaksacyjne (leki rozluźniające mięśnie szkieletowe), leki przeciwdepresyjne czy uspokajające.
W niektórych przypadkach podanie leku bezpośrednio do stawu lub w okolicę zmienioną chorobowo to najskuteczniejszy sposób leczenia dolegliwości bólowych.
Niektóre schorzenia wymagają leczenia chirurgicznego w szpitalu, gdzie zabieg przeprowadza się na sali operacyjnej.
Drobne zabiegi ortopedyczne przeprowadza się w gabinecie zabiegowym, zabieg trwa krótko, a pacjent po jego wykonaniu od razu wychodzi do domu bez konieczności hospitalizacji.
Na rehabilitację kieruję osoby, które na skutek choroby, urazu czy powikłań po leczeniu doznały uszczerbku w zakresie codziennego funkcjonowania. Rehabilitacja jest to działanie, które ma na celu przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej, czyli zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Osoba objęta rehabilitacją powinna powrócić w miarę możliwości do sprawności sprzed zdarzenia.
Fizjoterapia jest jedną z gałęzi rehabilitacji medycznej. Fizjoterapeuta pracuje z uszkodzonym lub niewłaściwie funkcjonującym miejscem - kończyną, kręgosłupem, stawami itp. Celem działań fizjoterapeutycznych jest dostarczanie organizmowi konkretnych bodźców, z którymi wiąże się efektywny proces leczniczy np. ustępowanie dolegliwości bólowych, zmniejszanie obrzęków itp.
Podstawowymi narzędziami fizjoterapeuty są:
Po zakończonej terapii oceniam jej efekty.
fizjoterapeuta
fizjoterapeuta
fizjoterapeuta
Posiadam prawo do wystawiania recept refundowanych przez NFZ.
Zwolnienia lekarskie (L4) wystawiam wyłącznie, gdy jest to uzasadnione względami terapeutycznymi oraz po rozpoznaniu dolegliwości, które uniemożliwiają pracę zawodową.
W razie konieczności kieruję do leczenia w warunkach szpitalnych w celu przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.
Jeżeli istnieje taka potrzeba wystawiam skierowania w celu odbycia konsultacji u innych specjalistów (np. u neurologa) lub wykonania dodatkowych badań: laboratoryjnych bądź obrazowych (RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, scyntygrafia kości, EMG - elektromiografia).
Kieruję na dalszą fizjoterapię i rehabilitację.
Zaświadczenia o stanie zdrowia wystawiam wyłącznie dla osób aktualnie leczonych, bądź po ukończonej terapii.
Wypisuję zaświadczenie o leczeniu i/lub stosowanych lekach dla lekarza rodzinnego.
W sytuacjach uzasadnionych stanem zdrowia wydaję zaświadczenia na potrzeby orzecznictwa ZUS/KRUS, zaświadczenia o stanie zdrowia na potrzeby zespołu orzekania o stopniu niepełnosprawności.
Oferta:
Konsultacje z zakresu
Psychoterapia indywidualna
Psychoterapia par
Fala uderzeniowa
EKG, Holter EKG, ECHO serca
USG
Godziny pracy rejestracji:
pn-pt: 08.00 - 19.00
so-nd: nieczynne
Inspektor Ochrony Danych Osobowych:
Joanna Grabowska
grabowskaodo@gmail.com
tel.: +48 535 890 125